Lajmet

Volvo S60 dhe V60 e vleresuar me 5 yje per sigurine nga Euro NCAP

Vetura e re Volvo S60 dhe V60 sot morën vlerësimin maksimal me pesë yje në testet e tyre të sigurisë EuroNCAP 2018, duke vazhduar një brez me pesë yje për linjën e Volvo.

Më shumë

Makinat Volvo dhe Baidu bashkojnë forcat për të zhvilluar dhe prodhuar makinat autonome

Volvo Cars kanë arritur një marrëveshje me Baidu, kompania internetit lider në Kinë, për të krijuar makina elektrike dhe plotësisht autonome me qëllim për prodhimin e tyre ne mas për tregun Kinez, tregu më I madh I automjeteve ne bote.

Më shumë

VOLVO OPEN DAYS
për të apasionuarit pas përsosmërisë!

Më 10 dhe 11 Nëntor, njihu me të gjitha modelet e reja Volvo dhe shijo modelin tënd të preferuar në rrugë, duke bërë TEST DRIVE!

Më shumë

Volvo lançon autoveturën e re të gjithanshme me portobagazh V60

Volvo Cars, prodhuesi i automjeteve premium, zbuloi sot autoveturën e re premium me pesë dyer V60, autoveturë me portobagazh në segmentin e mesëm, duke theksuar pozicionin e kompanisë suedeze si prodhues i automjeteve që ndërthurin pamjen e bukur me prakticitetin e përditshëm.

Më shumë

Festat vijnë me Volvo

Merr modelin tënd deri 20% më lirë.

Më shumë

Volvo XC60 është automjeti më i sigurtë për 2017 në testin Euro NCAP

XC60 e Volvo Cars është kurorëzuar fuoristrada e madhe me performancë më të mirë, dhe automjeti me performancën më të mirë të përgjithshme për 2017 në çmimet prestigjioze të sigurisë Euro NCAP 2017 Best in Class.

Më shumë

Volvo Cars raporton shitje rekord në 2017

Volvo Cars, prodhuesi i automjeteve premium, raporton shitje rekord në 2017, ndërsa shitjet globale u rritën 7.0 për qind krahasuar me 2016 në 571,577 automjete, si pasojë e rritjes në të gjithë rajonet.

Më shumë

XC40 e re plotëson linjën globale të Volvo-s për segmentin me rritje të shpejtë të automjeteve SUV premium

Volvo Cars, prodhuesi premium i automjeteve, zgjeron sot më tej linjën e automjeteve SUV me lançimin e SUV-it të vogël premium XC40 në Milano, Itali.

Më shumë

Ekspertët e sigurisë të Volvo Cars marrin çmim prestigjios nga Administrata e Sigurisë Rrugore e SHBA-s

Volvo Cars, prodhuesit të automjeteve premium, sinonim i sistemeve të avancuara të sigurisë, i është njohur përsëri kontributi në përmirësimin e sigurisë në trafik dhe pakësimin e fataliteteve dhe dëmtimeve serioze në rrugët tona nga Administrata e Sigurisë Rrugore (NHTSA) në Shtetet e Bashkuara.

Më shumë